Ako správne vybrať interiérové dvere?

Ako správne vybrať interiérové dvere? Na prvý pohľad pri všetkých tých ponukách a výrobcoch sa výber môže javiť ako zložitý proces. Zámerne píšeme slovíčko môže, nakoľko v skutočnosti výber interiérových dverí môže prebiehať úplne jednoducho. Ako človek, ktorý sa rozhodol kúpiť nové interiérové dvere, vo výbere zavážia tri faktory a to: dizajn, materiál, cena.

Prinášame Vám niekoľko praktických rád, ako vybrať pre Vás tie vhodné dvere, tešiť sa z nich aj o niekoľko rokov a zároveň aj ušetriť.

Materiál

Pri voľbe materiálu sa najčastejšie budete stretávať s dvoma myšlienkami:

„Chcem dvere výrazne estetické, alebo dvere mimoriadne odolné?“

Interiérové dvere sa vyrábajú z rôznych materiálov, ak však chcete do Vášho bývania dvere u ktorých očakávate, že niečo budú musieť strpieť- odporúčame laminát. Laminátové dvere vynikajú svojou odolnosťou, ktorú môžeme prirovnať ku kuchynskej linke. Či už máte v domácnosti domáceho miláčika, ktorý sa rád hrá so všetkým navôkol, prípadne nezbedné deti, laminát je určite vhodným materiálom z ktorého by mali byť vyrobené Vaše interiérové dvere. Naopak, ak je Vašou prioritou estetika a chcete napríklad Vaše interiérové dvere zladiť s Vašim nábytkom, poradíme Vám dvere vyrobené z dyhy. Dyha, ako materiál z dreva v rôznych odtieňoch Vám zaručí ideálnu kombináciu ku akémukoľvek nábytku vo Vašej domácnosti. Týmto dvere splnia svoju úlohu estetiky. Pokiaľ hľadáte zlatú strednú cestu, čiže interiérové dvere, ktoré sú odolné aj voči mechanickému poškodeniu a aj spĺňajú estetickú funkciu- veľmi vhodným kandidátom sú fóliové dvere.

Nakoľko fóliové dvere odolajú náročnejším vplyvom vonkajšieho prostredia a sú dostupné takmer v neobmedzených farebných prevedeniach, splnia úlohu odolnosti aj estetiky zároveň.

Cena

Cena interiérových dverí závisí najmä od dvoch faktorov: materiál a kvalita prevedenia.

Je logické, že ak sú interiérové dvere vyrobené z drahšieho a tým pádom kvalitnejšieho materiálu, prejaví sa to aj na ich cene. Vysoká kvalita prevedenia ručí za dlhodobú trvácnosť dverí. Kombináciu kvalitného materiálu a kvalitného prevedenia dverí nájdete u renomovaných výrobcov, ktorí vedia čo robia. Výsledkom bude jednak síce vyššia cena, ale takéto kvalitné dvere Vám vydržia niekoľko dlhých rokov. A to je práve fakt, ktorý si mnoho kupcov interiérových dverí neuvedomuje. Ak chcete dvere, ktoré budete neporušene používať aj o niekoľko dlhých rokov, oplatí sa investovať do kúpy zopár desiatok eur navyše. Nikto predsa nechce dvere, ktoré vydržia rok, či dva. Nikto nechce kupovať mačku vo vreci. Vyššia cena dverí u renomovaných výrobcov je protihodnota za niekoľkoročnú trvácnosť a odolnosť .

Dizajn

Dizajn Vašich dverí je to, s čím sa budete denno denne stretávať. Ten vhodný dizajn dverí dáva interiéru nesmiernu hodnotu. A to preto, lebo s interiérovými dverami ste v kontakte pri príchode do miestnosti a aj odchode z miestnosti. Výber dizajnu môže byť nevyspytateľný, pretože Vám sa dvere samotné môžu zdať dizajnovo perfektné, no ak sa namontujú, esteticky pôsobiť nemusí celý interiér. Preto je vhodnejšie dizajn dverí prispôsobiť už hotovému interiéru. Oveľa krajší je interiér, ktorý vyniká harmóniou všetkých častí interiéru (vrátane dverí), ako interiér, ktorého dvere „kričia“ a sú „od veci“ pri pohľade do miestnosti.

Pri výbere dizajnu dverí Vám najlepšie poradí nezávislá osoba so skúsenosťami- v tomto prípade Vaše interiérové štúdio, resp. Váš predajca interiérových dverí. Správne interiérové štúdio má dlhoročné skúsenosti vo svojom obore a má zmysel pre krásu interiéru- a toto je miesto, kde môžete dostať tie najlepšie rady a poradenstvo pri výbere dverí. Či už Vám ide o výber materiálu, výrobcu, prípadne dizajnu, skúsené interiérové štúdio Vám svojím poradenstvom vie zaručiť výber tých najvhodnejších dverí pre Vás, z ktorých sa budete tešiť aj o niekoľko rokov neskôr.